Strona główna PRODUKTY PRODUKTY Trenażer Rowerowy 3D Trenażer Rowerowy 3D

SYMULATOR JAZDY ROWEREM 3D


System projekcji sferycznej 3D z trenażerem rowerowym to urządzenie umożliwiające symulację jazdy na rowerze w wirtualnej przestrzeni, realizowanej za pomocą projekcji 3D na ekran sferyczny. Przestrzeń obrazu stanowi sferyczny wyświetlacz typu „panadome” (wycinek kuli) o wymiarach: średnica ok. 180cm i parametrach projekcji HFOV 160 stopni, VFOV 65 stopni. Ekran sferyczny wykonany jest ze sztywnego laminatu GRP. Projekcję zapewniają projektory 3D o wysokiej rozdzielczości (max. do 4K) oraz specjalizowana optyka sferyczna. 


                                                                

INTERAKCJA 
Cechą charakterystyczną systemu jest interakcja trenażera z obrazem prezentowanym na ekranie. Obraz steruje pracą roweru w funkcjach : <start> , <przerwa> , <zatrzymanie> , <obciążenie pedałów wraz z ukształtowaniem terenu> , potęgując dodatkowo wrażenie realizmu jazdy na rowerze.
Za pośrednictwem specjalizowanego interfejsu DCS© wraz z początkiem pedałowania lub wyhamowywaniem a także w trakcie jazdy, wraz z ukształtowaniem terenu zmienia się obciążenie pedałów i dynamika ”jazdy”. Urządzeniem wykonawczym regulacyjnym opór pedałów jest mechanizm elektromagnetyczny trenażera stawiający opór pedałom. 
PROJEKCJA STEREOSKOPOWA


Projekcja stereoskopowa realizowana jest za pośrednictwem aktywnej projekcji 3D. System wykorzystuje profesjonalne okulary Xpanda znane z rynku kinowego. 


FILMY 3D

Widz ma do wybory kilka tras rowerowych. Wybór trasy realizowany jest za pośrednictwem przycisków ”wyboru” i “zatwierdzenia” danego filmu.

   
            Sterownik DCS wyboru treści prezentacji                   


                Przykładowy sceen z wyborem  tras                                               

Delta oferuje reżyserię oraz realizację filmów specjalnie na potrzeby trenażera. Zapewniamy pełny cykl produkcyjny - obsługę planu filmowego, post produkcję , udźwiękowienie na potrzeby trenażera.


DŹWIĘK PRZESTRZENNY

Dopełnienie wrażeń wizualnych stanowi dźwięk przestrzenny realizowany za pośrednictwem systemu głośnikowego 2.1 (stereo + subbas), umieszczonego za kotarą ekranu projekcyjnego oraz w kopule nad eknanem.


 

 
Realizacja: